خبر نما

خبر جنوب استان سابق كه در حال حاضر اخبار مهم كشور را رصد مي كند

کشف یک و نیم ميليارد گوشي تلفن همراه قاچاق در کردستان

 

گروه استان ها – ماموران انتظامي شهرستان سقز استان کردستان ، موفق به کشف تعداد قابل توجهي گوشي تلفن همراه قاچاق به ارزش یک و نیم ميليارد ريال شدند .

به گزارش پايگاه خبري پليس ، جانشين انتظامي کردستان صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما از کشف 755 دستگاه گوشي تلفن همراه قاچاق توسط ماموران انتظامي شهرستان سقز خبر داد .

 

سرهنگ "جعفر آژنگ"در اين باره افزود : گوشي هاي مذکور با اشراف اطلاعاتي ماموران پليس آگاهي سقز و در بازرسي از يک باب منزل مسکوني که به محلي براي دپوي کالاي قاچاق تبديل شده بود ، کشف شد .

 

وي تصريح کرد : ارزش تقريبي گوشي هاي کشف شدهیک و نیم  ميليارد ريال تعيين شده است


برچسب‌ها: کشف یک و نیم ميليارد گوشي تلفن همراه قاچاق در کردس
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بستر ایجاد 3 کتابخانه در سقز فراهم است

بخشدار مرکزی سقز گفت: در حال حاضر زمینه برای ساخت و راه اندازی سه کتابخانه عمومی نهادی در سه روستای بخش مرکزی سقز فراهم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، کامران چاوه ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی سقز گفت: در حال حاضر یک هزار متر مربع در روستاهای یازیبلاغی و بغده کندی برای ساخت 2 کتابخانه عمومی نهادی توسط مردم اهدا شده است.

وی ادامه داد: همچنین ساختمان کتابخانه مشارکتی روستای کنده لان نیز به منظور تبدیل آن به کتابخانه عمومی نهادی واگذار شده و انتظار می رود نهاد کتابخانه های عمومی کشور زمینه های لازم را برای پوشش آن به عنوان کتابخانه عمومی نهادی فراهم کند.

بخشدار مرکزی سقز خواستار تعامل و همکاری بخش های مختلف با کتابخانه های عمومی شد و افزود: همه باید از کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی اثرگذار در توسعه فرهنگی حمایت کنیم.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز نیز در ادامه این جلسه به برنامه های این نهاد در ساماندهی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: امسال نیز مانند سال های پیش با نزدیک شدن فصل تابستان کتابخانه های عمومی برنامه های ویژه ای برای اوقات فراغت این قشر تدارک دیده است.


برچسب‌ها: بستر ایجاد 3 کتابخانه در سقز فراهم است
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بازدید هیئت سرمایه‌گذار ترکیه‌ای از شهرستان سقز

یک هیئت سرمایه‌گذار ترکیه‌ای از شرکت دخانیات شهرستان سقز و بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی این شهرستان بازدید کردند.

به‌ گزارش کردپرس،در جریان این بازدید نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه  در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت شهرستان از لحاظ سرمایه گذاری در بخش های مختلف، از آمادگی شهرستان سقز برای همکاری با سرمایه گذاران بخش خصوصی در طرح های مهم این شهرستان خبر داد.

محسن بیگلری، با بیان اینکه با رایزنی های زیاد موفق به جلب موافقت این هیئت برای حضور در سقز شده یم اظهار امیدواری کرد توافق لازم برای سرمایه‌گذاری این هیئت در این 2 پروژه منعقد شود.

بیگلری اضافه نمود: این هیئت سرمایه‌گذار ترکیه ای که از اهالی شکاک می باشند از سرمایه گذاران توانمند در کشور ترکیه هستند که در صورت به توافق رسیدن با آنها شاهد به اتمام رساندن این 2 پروژه مهم خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در خرداد ماه در تهران برای چگونگی این سرمایه گذاری در این طرح مهم شهرستان سقز جلسه‌ای تشکیل خواهد شد و برای متقاعد کردن هیئت ترکیه ای بسیار خوش بین هستم.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در ادامه تصریح نمود: امسال مبلغ 60 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه ساخت بیمارستان 160 تختخوابی سقز اختصاص یافته است، اما اگر دولت بخواهد این بیمارستان را به اتمام برساند به حدود 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

گفتنی است تاکنون سه هیئت سرمایه گذار خارجی از کشورهای چین، سوئد و ترکیه در دو سال اخیر از شهرستان سقز بازدید نموده اند، اما از نتایج عملی و اقدامات این سرمایه گذاران در سقز خبر خاصی در دست نیست.


برچسب‌ها: بازدید هیئت سرمایه‌گذار ترکیه‌ای از شهرستان سقز
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

شوراها از توان مردم در راستای عمران و آبادانی منطقه استفاده کنند

- نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شوراهای اسلامی، نخبگان هر جامعه محسوب می شوند خواستار تلاش آنان جهت مشارکت بیشتر مردم در عمران و آبادانی منطقه شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن بیگلری شامگاه یکشنبه در نشست شوراهای اسلامی بخش و شهرستان سقز با بیان اینکه اقدامات خوبی در سطح روستاها انجام شده است افزود: 90درصد مصوبات سفرهای روستایی محقق شده و به واسطه کمبود اعتبارات 10درصد باقی مانده نیز در دست انجام است.

وی با بیان اقدامات انجام شده در زمینه پیگیری رفع مشکلات حوزه نمایندگی به دستاوردهای سفر معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سفر وزیر کشور اشاره کرد.

بیگلری ارتقای فرمانداری از درجه سه به ویژه و ارتقای ساختار اداری، تجهیز دوباره دخانیات سقز در راستای اشتغالزایی و صادرات سیگار، جذب اعتبار 100 میلیارد ریالی برای کنار گذر و واگذاری آسفالت 13 و نیم کیلومتر به سه پیمانکار را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد.

وی افزود: جذب اعتبار برای بیمارستان 160 تختخوابی، جذب اعتبار 180 میلیارد ریالی برای فرودگاه سقز، تلاش جهت اتمام سد چراغ ویس، برخوردار شدن بیشتر روستاهای شهرستان از نعمت گاز طبیعی، پیگیری استقرار پزشک قانونی در سقز و کوشش در راستای واگذاری معادن به سرمایه گذاران برای اختصاص بخشی از درآمدها در جهت عمران و آبادانی روستاها از دیگر اقدامات انجام شده است.

فرماندار سقز نیز در این نشست گفت: تیمی از مدیران شهرستان و دانشگاهیان با استفاده از ظرفیت های برنامه پنجم توسعه، سیاست های راهبردی و پتانسیل های شهرستان در حال تدوین برنامه برای توسعه همه جانبه هستند.

نادر فخری افزود: در همین راستا یک نقشه راه عملیاتی و راهبردی با استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های شهرستان در حوزه کشاورزی، تجارت خارجی، معدن و گردشگری تدوین خواهد شد.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام اظهار کرد: شهرستان سقز به واسطه موقعیت، ظرفیت ها، پتانسیل ها و موارد برنامه ریزی شده، آینده مناسب و خوبی در پیش رو خواهد داشت.

به گفته وی ساماندهی معادن در قالب واگذاری آنها به افراد سرمایه گذار در دستور کار شهرستان قرار دارد و به زودی در همین راستا 100 هکتار زمین جهت حداث کارخانه کنسانتره در شهر صاحب واگذار خواهد شد.

فرماندار سقز گفت: ایجاد کارخانه های فرآوری برای سرمایه گذاری و اشتغال از طریق معادن از برنامه های اصلی است و 15 درصد از سود معادن جهت عمران و آبادانی هر روستا که معدن در آن قرار گرفته اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به نقشه راه به عنوان یکی از زیر ساخت های توسعه ای شهرستان به دستاوردهای سفر معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: تسریع در اتمام بزرگراه میاندوآب کرمانشاه از مهمترین مصوبه های مهم این سفر بوده است.


برچسب‌ها: شوراها از توان مردم در راستای عمران و آبادانی منطق
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

سقز در زمینه عمران شهری، توسعه یافته است

امیر قادری در نشست بررسی مسائل و مشکلات عمران شهری سقز در فرمانداری این شهر با بیان اینکه توسعه شهری با اعتبارات قطره چکانی دولتی محقق نخواهد شد، افزود: خوشبختانه در زمینه عمران شهری، سقز نسبتاً توسعه یافته است.

به گزارش کردپرس، قادری با بیان اینکه، رسالت و اهداف شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر بسیار مهم است بر همکاری و تعامل ادارات کل از جمله اداره کل راه شهرسازی با شهرداری تاکید نمود.
 وی با بیان اینکه، شهرداری از تعدادی ادارات طلب دارد، تصریح نمود :هیچ اداره ای حق ندارد بدون دریافت پروانه  کار از شهرداری اقدام به فعالیت عمرانی در داخل شهر نماید.
وی با عنوان اینکه تا اقتدار شهرداری حفظ نشود این نهاد نمی تواند خدمات ارایه نمود بر وصول مطالبات شهرداری تاکید نمود.
معاون هماهنگی امور عمرا نی استانداری کردستان  در این جلسه اعلام نمود: شهرداری ها در تمامی اراضی که تحت مالکیت دولت است و در حریم و محدوده  شهر قرار دارد در صورتی که معارض نداشته باشد، می توانند نسبت به ایجاد فضای سبز و پارک جنگلی اقدام کنند و مسکن وشهرسازی آنها را به شهرداری ها واگذار نماید.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری بحثی کلان است اضافه نمود: شهر سقز به عنوان دومین شهر بزرگ استان دارای اهمیت زیادی است و خوشبختانه در زمینه عمران شهری، سقز  نسبتاً توسعه یافته است.
وی خطاب به اعضای  شورای اسلامی شهر سقز گفت: پیگیری از جمله وظایف ذاتی این نهادمردمی است و بایستی مسائل و مشکلات به نحو مطلوب و احسن پیگیری شود.
وی خواستار تلاش شورای اسلامی شهر جهت برنامه ریزی جامع شد و اعلام نمود: شورای شهر با تدوین بسته های منطقی سرمایه گذاری خواهد توانست در راستای توسعه شهری گام بردارد.
وی با اعلام اینکه کمترین ساخت وساز غیر مجاز در استان در سقز بوده  از مردم و مسئولان در جهت رعایت  قانون تشکر نمود.
محسن بیگلری نماینده مردم شهرستانهای سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی هم بر ارائه طرحهای کارشناسی جهت رفع و ساماندهی مشکلات عمران شهری، تعیین تکلیف الحاق 295 هکتار به محدوده شهر، تعیین تکلیف تعاونی های مسکن، ساماندهی ورودی سقز بوکان و دعوت و هدایت سرمایه گذاران در آبادای و عمران شهر تاکید نمود.
سپس نادر فخری فرماندار سقز در این نشست، ساماندهی صنوف آلاینده، ایجاد نمایشگاه اتومبیل در خارج از شهر، ساخت پارکینگ برای خودروهای سنگین، شناسایی حریم فرودگاه سقز و ساماندهی ترمینال سقز را از مهمترین مشکلات عمران شهری برشمرد.
در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر بر تعامل بیشتر ادارات از جمله اداره کل راه و شهرسازی با شهرداری، خواستار الحاق 295 هکتار به محدوه شهر سقز، در نظر گرفتن اعتبارات جهت ساماندهی ورودی های سقز به ویژه ورودی سقز- بوکان، پرداخت بدهی های شهرداری توسط ادارات، ایجاد کمربند سبز در حاشیه سقز، ساماندهی واحداث  بازاچه های میوه و تره بار در محلات، در نظر گرفتن سوخت یارانه برای خط های واحد اتوبوسرانی تاکید نمودند.
در این جلسه همچنین ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم  با بیان اینکه 270 میلیارد ریال بدهی شهرداری به طلبکاران پرداخت شده  است، افزود: طلب تعدادی زیادی از پیمانکاران هنوز پرداخت نگردیده و هر روز به  این مبلغ با گذشت زمان در بحث بیمه ومالیات، افزوده خواهد شد.
 نعمانی خواستار حمایت از اتمام پروژه های عمرانی از جمله: پل عابر پیاده، سالن ستاد حوادث، تملک زمین برای ساماندهی ترمینال سقز، احیای فضای سبز در تپه های "مالان" و"جاقل" و پرداخت بدهی مسکن وشهرسازی به شهرداری سقز شد.
وی در این نشست با اعلام اینکه،  مراجعات زیادی از سوی مردم به شهرداری در راستای ساماندهی صنوف مزاحم صورت می گیرد، اعلام نمود: ساماندهی صنوف مزاحم از جمله مشکلات عمران شهری است که مبلمان شهر را به هم زده است.
در این نشست لشکری، معاون امور شهری راه وشهرسازی استان هم بر ارائه بسته های سرمایه گذاری و ارائه طرح مشخص از سوی شهرداری سقز تاکید نمود و گفت: بایستی در ارائه طرحها تمام جوانب زیست محیطی، شهری و بحث منظر شهری در نظر گرفته شود.

برچسب‌ها: سقز در زمینه عمران شهری, توسعه یافته است
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

شیوع بیماری لمپی اسکین در بین دام های بانه/ 20 راس گاو شیری تلف شده است

شیوع بیماری لمپی اسکین در بین دام های بانه/ تا کنون 20 راس گاو شیری تلف شده

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان بانه از شیوع یک نوع بیماری ویروسی در بین دام های این شهرستان  که منجر به اتلاف بیست راس گاوشیری در این شهرستان شده خبر داد.

 


به گزارش آفتاب دل، دکتر بختیار محبوبی در گفت و گو با خبرنگار آرباباخبر اظهار داشت: به تازگی بیماری دامی جدیدی  با عنوان لمپی اسکین در واحدهای دامی این شهرستان دیده شده است که متاسفانه منجر به وارد آمدن خسارت های اقتصادی قابل توجهی به  دامداران شهرسان شده است.

وی افزود: بیماری لمپی اسکین یک بیماری پوستی ویروسی با سرعت انتشار بالا است که خسارت های اقتصادی سنگینی با کاهش تولیدات دامی، سقط جنین و تلفات در جمعیت گاوی وارد می کند بطوریکه تا این لحظه در این رابطه شبکه دامپزشکی شهرستان بانه  15 راس را معدوم و 45 راس دام آلوده را شناسایی کرده و در  اثر این بیماری 5 راس دیگر نیز تلف شده است.

دکتر محبوبی با بیان اینکه این بیماری دامی یک بیماری بومی منطقه نیست گفت: این بیماری در اثر مراودادت مرزی و بیشتر از طریق کشورهای همسایه عراق، سوریه، اردن و ترکیه وارد کشور شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی بانه ضمن تقدیر از همکاری بخش خصوصی در معدوم سازی دام های آلوده به بیماری لمپی اسکین طی چند روز اخیر بر ریشه کن کردن این بیماری تاکیده کرده و در این خصوص افزود: از آن جابی که شغل بخش زیادی از مردم منطقه، دامداری می باشد و این بیماری خسارت های اقتصادی زیادی برای دامدار در پی خواهد داشت سعی ما در شبکه دامپزشکی شهرستان بر ریشه کن کردن این بیماری  است.

وی، اطلاع رسانی گسترده، همکاری بخشداران و دهیاران در روستاهای تابعه شهرستان در راستای آگاهسازی دامداران از این بیماری، جلوگیری از حمل و نقل دام ها بدون مجوز و جداسازی دام های سالم از دام های آلوده و همچنین سم پاشی مکان های نگهداری دام را از جمله اقدامات موثر در ریشه کن کردن این بیماری عنوان نمود.


برچسب‌ها: شیوع بیماری لمپی اسکین در بین دام های بانه, 20 راس گاو شیری تلف شده است
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

رسیدگی به مطالبات جوانان عزم و اراده جهادی را می طلبد

سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز گفت: رسیدگی به مطالبات جوانان و برنامه ریزی برای توانمند سازی و هویت بخشی این قشر یک عزم و اراده جهادی را می طلبد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، فرزاد خاکی با توجه به فرا رسیدن هفته جوان تاکید کرد که رسیدگی به مطالبات جوانان و برنامه ریزی برای توانمندسازی و هویت بخشی این قشر یک عزم و اراده جهادی را می طلبد.

وی افزود: تمامی دستگاه های عضو ستاد ساماندهی و دیگر نهادها در این مسیر گام بردارند و رشد و اعتلای جوانان را در برنامه خود داشته و اجرایی کنند.

وی با توجه به تحقق تکالیف مهم در امور جوانان از اعضای ستاد خواست برنامه های هفته جوان در محورهای اوقات فراغت، آموزش، ازدواج، خانواده، فناوری اطلاعات، مشارکت، اشتغال، آسیب های اجتماعی، سلامت، هویت، رفاه و مسکن باشد.

خاکی با توجه به روز شمار هفته جوان، امید و آینده نگری، سلامت اجتماعی، فرهنگ و هویت ملی، ولایت مداری، پایداری خانواده و تلاش در راستای حفظ و رشد این سرمایه های اجتماعی را خواستار شد.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با تاکید بر اجرائی شدن برنامه ها در هفته جوان خاطرنشان کرد: اعضای ستاد ساماندهی گزارش برنامه های برگزار شده را جهت ارزیابی به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.

وی در پایان از اعضای ستاد ساماندهی شهرستان سقز خواست که بهترین برنامه های خود را در این ایام و نیز در طول سال برای شناسایی پتانسیل های بالقوه و تبدیل آن به بالفعل تدوین و اجرایی کنند.


برچسب‌ها: رسیدگی به مطالبات جوانان عزم و اراده جهادی را می ط
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

آشنایی با شخصیت علمی فقیه، ادیب و شاعر نامدار کُردستان ” هیبت”

ماموستا سیّد محمد صادق حسینی  «هیبت»

تهیه کننده:سید صباح حسینی

فقیه،ادیب و شاعر بزرگ کردستان، مرحوم ماموستا سید محمد صادق حسینی  متخلّص به «هیبت» فرزند سید رضا فرزند سید محمود فرزند سید حسین در مورخ ۱۷/۰۲/۱۲۵۶شمسی در روستای قلعه گاه واقع در منطقه ی«سارال» شهرستان دیواندره در شمال شهر سنندج بدنیا آمده است. وی از سادات مشهور اطراف سقز به نام امام زاده«سید شکرا…» مشهور به «که ول زه رد» پارسانیان می باشد. سید محمد صادق تحصیلات خود را در زادگاهش آغاز کرد و بعدها در سال ۱۲۶۷ شمسی عازم شهر سنندج میشود. در مدارس:امام زاده پیر عمر، مسجد دارالسلام، مدرسه شیخ محمد سلیم سنندجی متخلّص به سالم به مدت نزدیک به ۱۵ سال در نزد اساتیدی همچون:شیخ عبدالحمید سنندجی،ملا احمد سقزی(برادر ملا عبدالعزیز صدرالعلما مُفتی) و شیخ محمد سلیم سنندجی که به«امرو القیس کُرد مشهور بوده» به تحصیل علوم مختلف می پردازد.

وی همچنین در روستاهای اطراف شهر سنندج و دیواندره،«سنگ سفید» و «که س نه زانم» در نزد ملاعبدالعزیز روحزادی به تحصیل علوم فلسفه، کلام و حل معما می پردازد. مرحوم هیبت در سال ۱۲۸۳شمسی عازم شهر بانه می شود و نزدیک به سه سال در مسجد خان در نزد حاج شیخ یحیی کاژاوی که از مدرسان مشهور آن سامان بوده به تحصیل علوم فقه(بویژه فرائض) و آداب بحث و جدل و بلاغت مشغول می شود. پس از این مدت در اواخر سال ۱۲۸۵ شمسی عازم شهر مهاباد در استان آذربایجان غربی می شود و در«مزگه وتی سوور»۰مسجد سُرخ)در نزد مولانا ملا عبدالرحمن به تحصیل علوم نجوم،هیات، اسطرلاب و تقویم می پردازد.

اقامات هیبت در مهاباد نزدیک به دو سال طول می کشد. وی پس از این مدت بار دیگر به اطراف شهر سنندج بر می گردد و پس از مدتی عازم کردستان عراق و از آنجا به کردستان ترکیه می رود و مدتی نه چندان طولانی در شهر«نهری» به تحصیل علوم غریبه می پردازد،و گویادر مناطق«وان»و نباش قلعه» هم مدتی به تحصیل پرداخته است. سرانجام به کردستان عراق باز می گردد و در مناطق «شهرزور» و «حلبچه» به تحصیل پرداخته است و عاقبةالامر به قریه ی«بیاره» می رود و در مدرسه ی خانقه شیخ عمرضیاءالدین-قدس ا…روحه- وارد حلقه ی درس شاگردان مولانا ملاعبدالقادر کانی کبودی مدرس مشهور خانقاه بیاره می شود. در سال ۱۲۹۲شمسی اجازه ی افتا و تدریس را از دست ملاعبدالقادر دریافت می دارد.

هیبت سفرهای زیادی را به شهر ایروان در جمهوری «ارمنستان » داشته و علاقه و دلبستگی وی به این شهر در اشعارش به خوبی هویداست و به نظر می رسد این سفرها برای خرید کتاب و دیگر ملزومات بوده باشد. هیبت پس از دریافت اجازه ی افتا و تدریس و بازگشت به زادگاهش از سال ۱۲۹۲ تا۱۳۰۰شمسی در روستای«قلعه گاه»، «دره سفته» و «که س نه زان» از توابع شهرستان دیواندره به تدریس و انجام امور محوله مذهبی پرداخته است. در حدود سال ۱۳۰۰شمسی از طرف یکی از خوانین مشهور و منسوبین خاندان حکومتی کردستان بنام«مسعودالسلطنه» کردستانی به روستای «کرفتو»(همان کرفتویی که غارش شهره ی عالم است) به عنوان معلم دروس فارسی و عربی به فرزندانش دعوت می شود. وی پس از مدتی مُلا و مُدرس رسمی کرفتو می شود. اقامت هیبت در کرفتو سیزده سال طول می کشد و این دوران پربارترین دوره ی حیات وی در زمینه ی تالیف و تدریس و تحقیق بوده است. در اواسط سال ۱۳۱۳شمسی از کرفتو به روستای«ئالکه لو» در نزدیک سقز نقل مکان می کند و سرانجام در روز جمعه دوم ماه صفر سال ۱۳۱۵شمسی ساعت ۲:۲۵بعد از ظهر در خانقاه شیخ جلال الدین نقشبندی (دهشت سقزی) واقع در روستای «خانقاه» نزدیک سقز دار فانی را وداع می کند و در قبرستان روستای «صاحب» به خاک سپرده می شود. این عالم بزرگ در طول حیات ۶۳ساله ی خود،بیش از هشتاد اثر به زبان های فارسی،عربی و کُردی در علوم مختلف از خود به یادگار گذاشته است که تا کنون دیوان شعر،عقیده ی کُردی و منشات(نامه ها) ایشان به چاب رسیده است.

گزیده ی آثار ماموستا هیبت

۱-دیوان اشعار(فارسی_عربی و کُردی)    ۲-عقیده ی کوردی    ۳- منشات(نامه ها)

۴-تصحیح دیوان ملا خضر نالی       ۵- تصحیح دیوان عبدالرحمن بیگ سالم

۶- تصحیح دیوان مصطفی بیگ کُردی    ۷- تصحیح دیوان مولوی تاوه گوزی

۸- تصحیح مجموعه آثار ملا خضر روداری هه ورامانی

۹- تصحیح تصحیح رباعیات خیام نیشابوری

۱۰- رساله ی بهجتیه (در مدح شاعره ی گمنام کُرد بانو بهجت سنندجی )

۱۱- ترجمه گزیده قصاید عربی شیخ سلیم سنندجی «امرو القیس کُرد»

۱۲- تصحیح و شرح کتاب «تاریخ معجم»

۱۳- حاشیه بر کتاب «البرهان» تالیف شیخ زاده ی گلنبوی

۱۴-حاشیه بر کتاب «جمع الجوامع» در اصول فقه

۱۵- حاشیه بر کتاب «تشریح افلاک» عاملی    ۱۶- مناظرات و فتاوای فقهی

۱۷- حاشیه بر «شرح سی فصل» اثر عبدالعلی جاوجانی

۱۸- حاشیه بر شرح شمسیه  ۱۹- حاشیه بر کتاب «المغنی» تالیف فخرالدین چار پردی

۲۰- تصحیح کتاب «طب النبی»  ۲۱- تصحیح کتاب «کشکول بهایی»

۲۲- تصحیح کتاب «ادب الدنیا و الدین» ماوردی و … .

منابع و ماخذ:

۱-      دیوان اشعار سید صادق حسینی «هیبت» مدرس کرفتو، به کوشش:صباح حسینی، چاپ اول، انتشارات پرتو بیانف سنندج، ۱۳۸۶

۲-      دیوانی هه یبه ت، ماموستا سه ید محه مه د سادق حسه ینی «هه یبه ت»، لیکولینه وه ی :سه باح حسه ینی، چاپی یه که م ، ئاکادیمیای کوردی، ۲۰۱۳زایینی.

۳-      منشات هیبت،سید محمد صادق حسینی، مقدمه، تصحیح و تعلقات:صباح حسینی، چاپ اول،۱۳۹۲

۴-      عه قیده ی کوردی، دانراوی ماموستا سه ید محه مه د سادق حسیه ینی«هه یبه ت» ،ئاماده کردنی: سه باح حسه ینی، چاپی یه که م،۱۳۹۰

۵-      گُهر در بحرف مجموعه مقالات کنگره بزرگداشت ماموستا سید محمد صادق حسینی«هیبت» دیواندره، خرداد۱۳۹۰٫
منبع : سایت نوگرا  

 

 

ارسالی توسط عزیز صادقی


برچسب‌ها: آشنایی با شخصیت علمی فقیه, ادیب و شاعر نامدار کُردستان ” هیبت”
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

توسعه تحصیلات تکمیلی و عمرانی مهمترین برنامه مرکز سقز

در گفتگوی با رئیس دانشگاه پیام نور- مرکز سقز مطرح شد؛
دانشگاه پیام نور نماد عدالت آموزش عالی/ توسعه تحصیلات تکمیلی و عمرانی مهمترین برنامه مرکز سقز
دانشگاه پیام نور- مرکز سقز بعنوان قدیمی ترین مرکز پیام نور در شمال غرب کشور، فعالیت خود را از سال 1369 شروع کرد و در حال حاضر بیش از 4500 دانشجو در 30 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد با 4 گرایش، در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند؛ در مصاحبه ای با دکتر علیرضا شریفی رئیس این دانشگاه به بررسی عملکرد و برنامه های آن پرداخته شده است؛ که در ذیل به استحضارتان می رسد.
لازم بذکر است دکتر شریفی دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته حقوق خصوصی و عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور می باشد.
- دانشگاه پیام نور چه اهدافی در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی دارد و این اهداف تا چه اندازه این اهداف محقق شده است؟
همگانی کردن آموزش عالی و ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه، تسهیل دسترسی برابر فرصت های آموزش عالی همه وقت، کاستن از محدودیتها و فراهم آوردن امکان ادامه تحصیلات دانشگاهی برای علاقه مندان،  فراهم آوردن زمینة استفاده از امکانات بالقوه، که در نظام آموزشی متعارف کمتر به کار گرفته می­‌شود، تربیت بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز جامعه،  اهتمام به گسترش مرزهای دانش، به منظور دستیابی به نظریه‏های جدید علمی و تولید علم، مشارکت در حل مسائل و معضلات اجتماعی، کمک به توسعه علمی و فرهنگی،  فراهم آوردن امکان دسترسی ایرانیان مقیم خارج از کشور و فارسی زبانان و علاقه مندان به آموزشی عالی، توسعه آموزش الکترونیکی و مدرن و... از جمله اهداف تاسیس و گسترش دانشگاه پیام نور بوده، این دانشگاه در سال های اخیر گام های موثری در جهت تحقق این اهداف برداشته و هم اکنون با داشتن حدود یک میلیون دانشجو و پوشش حدود 30 درصدی از کل دانشجویان کشور، توسعه بیش از 500 مرکز و واحد دانشگاهی در اقصی نقاط کشور، کسب رتبه دوم آسیا و رتبه ششم جهان در میان دانشگاه‌های باز و از راه دور و کسب رتبه برتر فرهنگی دانشگاه‌های ایران در سال1389، کسب رتبه هشتم پژوهشی در میان دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور در سال 92، رتبه دوم آموزش الکترونیکی کشوری در آموزش الکترونیکی و....،جزو مراکز مهم و برتر علمی و پژوهشی کشور است.
مراکز دانشگاه پیام نور در شهرستان ها از جمله مرکز سقز نیز در راستای اهداف و ماموریت های فوق حرکت کرده و توانسته است خدمات موثری در جهت تحقق آرمان دسترسی جامعه  به آموزش عالی با شعار آموزش برای همه، همه جا و در همه وقت برداشته که دستاوردها و نتایج مثبت و ارزنده ای از لحاظ پیشرفت علمی و آموزشی، توسعه فرهنگی، تربیت دانش آموختگان متخصص و متعهد، توسعه منابع انسانی و... در منطقه ارائه دهد.. این مرکز دانشگاهی همزمان با بدو تاسیس دانشگاه پیام نور در سال 69 راه اندازی شده و به لحاظ آموزشی و فرهنگی مطابق با اهداف و راهبردهای پیام نور کل کشور حرکت کرده است؛ اما با عنایت به پیشرفت روزافزون جامعه و خصوصاً مراکز دانشگاهی، تحول در نیازهای جامعه، لزوم خدمات رسانی بهینه و موثر به جوانان و تحقق کیفی اهداف مذکور اقدامات و تلاش های بیشتری صورت بگیرد.
- استقبال از دانشگاه پیام نور چگونه بوده و در حال حاضر به چه صورت است؟
با عنایت به سطح بالای علمی دانشگاه پیام نور بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور با تاکید بر دانشجو محوری و آموزش های باز و مدرن از یک طرف و با توجه به جایگاه ویژه دانشگاه پیام نور سقز در سطح استان و منطقه، بومی گزینی و تاثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی این مسئله،  توجه به بالا بودن سطح علمی مرکز و استفاده از  اساتید توانمند و پیشکسوت از سوی دیگر، استقبال مردم از ادامه تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب بوده و درخواست های متعددی از سوی شهروندان برای توسعه رشته ها و خصوصاً راه اندازی رشته های کارشناسی ارشد در این دانشگاه وجود دارد.
مرکز سقز مجهز به دو لابراتور پیشرفته زبان، مرکزISP  و چند سایت کامپیوتر، آزمایشگاه های فیزیک و شیمی، کارگاه جغرافیا، آزمایشگاه تحقیقاتی بیوشیمی، کتابخانه با بیش از 20000 جلد کتاب و 2 سالن مطالعه مجزا و....می باشد.
- ظرفیت های دانشگاه پیام نور سقز در توسعه تحصیلات تکمیلی را در چه سطحی می بینید؟
هم اکنون دانشگاه پیام نور سقز دارای 16 نفر هیأت علمی تمام وقت(دارای مدرک دکتری یا دانشجوی دکتری) و حدود 200 نفر از اساتید مدعو می باشد،  سالانه بیش از 150 نفر از فارغ التحصیلان این مرکز در مقطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته می شوند، اعضای هیات علمی این مرکز در زمینه های پژوهشی و همچین راهنمایی و مشاوره پایان نامه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد با دانشگاه های معتبر کشور همکاری دارند، سالانه دهها مقاله علمی- پژوهشی در نشریات معتبر داخلی و بین المللی، همایش ها و کنفرانس های تخصصی توسط اعضای علمی و مدرسین مرکز سقز تولید می شود و....، لذا پتانسیل های مناسبی جهت گسترش تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه وجود دارد.
در حال حاضر پیشنهاد راه اندازی 4 رشته جدید یعنی: حقوق، تاریخ، مهندسی کشاورزی و شیمی در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین رشته جغرافیا گرایش اقلیم شناسی در مقطع دکتری را داده ایم که در دست بررسی است، امیدواریم با پیگیری های انجام شده و مساعدت مسئولان سازمان مرکزی و استانی دانشگاه و وزارت علوم، نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و مسئولین منطقه بتوانیم اقدامات مناسبی در این راستا انجام دهیم.
- دیدگاه شما در مورد فعالیت های انجمن های علمی، کانون و نشریات دانشجویی چیست؟
همانگونه که مستحضر هستید رسالت اصلی دانشگاه ها در حوزه های آموزشی و پژوهشی می باشد و در کنار آن توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای پاسخگویی به دغدغه و نیازهای دانشجویان، شکوفایی استعدادها، کمک به توسعه فرهنگی و ایجاد نشاط اجتماعی در دانشگاه ها ضروریست.
از سوی دیگر، فلسفه تشکیل کانون ها، نشریات و انجمن های علمی، جذب دانشجویان علاقمند و خلاق، ایجاد انگیزه و رغبت نسبت به فعالیت های علمی- پژوهشی در میان کلیه دانشجویان، تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیت های جمعی علمی، برنامه ریزی برای فعالیت های ادواری و سالانه انجمن، برگزاری و همکاری در اجرای جشنواره ها، کنفرانس ها و مسابقات علمی، همکاری با مسئولان دانشگاه در برنامه ریزی و ساماندهی بازدیدهای علمی و فرهنگی، تولید و انتشار نشریه علمی، افزایش سطح مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های علمی، گروهی و فرهنگی می باشد.
دانشگاه پیام نور مرکز سقز معتقد به حضور هدفمند و فعال این انجمن ها و کانون ها می باشد و در حد امکانات و بضاعت دانشگاه، آنان را مورد حمایت قرار داده و این انجمن ها بازوی اجرایی دانشگاه در فعالیت های فرهنگی، عمومی و اجتماعی هستند.
- در بعد فرهنگی چه اقداماتی انجام شده و چه برنامه هایی دارید؟
 کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی و نیز حل مشکلات جامعه از جمله اهداف دانشگاه پیام نور می باشد؛ تقویت انجمن ها و فعالیت های فرهنگی و دانشجویی، برگزاری سمینارهای علمی و فرهنگی، نشست های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برگزاری مراسمات مختلف در طول سال، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، برپایی کرسی های آزاداندیشی و هم اندیشی مختلف، توسعه فعالیت های هنری و قرآنی، شرکت در امورات خیریه و برنامه های عمومی شهرستان، برگزاری همایش های علمی از جمله: طلاق، جغرافیا و توسعه، نقش علم در توسعه، اعتیاد نوظهور و.... بخشی از اقدامات این دانشگاه بوده، در زمینه فرهنگی و ورزشی هرساله رتبه های برتر استانی و کشوری توسط دانشجویان این مرکز کسب شده، در زمینه فرهنگی و ورزشی علیرغم کمبود اعتبارات جزو دانشگاه های برتر استان هستیم.
- سوله ورزشی و مجتمع آموزشی دانشگاه چقدر پیشرفت داشته و کی به بهره برداری می رسند؟
مجتمع ورزشی چندمنظوره دانشگاه با پیشرفت بیش از 95درصد طی ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید که این امر، کمک شایانی به توسعه فعالیت های ورزشی و فرهنگی خواهد نمود، کلیه کارهای عمرانی آن سال گذشته به اتمام رسیده، مشکلات مربوط به امتیازات آب، برق و گاز آن حل شده و یا در حال انجام است، پیگیر حل و انجام مناقصه نصب کف پوش سالن از طریق سازمان مرکزی می باشیم و در تلاشیم اوایل نیمسال بعدی تحصیلی به بهره برداری برسد.
مجتمع آموزشی دانشگاه در سه طبقه با زیربنای 2 هزار و 260 مترمربع ساخته می‌شود و شامل کلاس‌های درس، سالن‌های مطالعه و اجتماعات، سایت اینترنت، آزمایشگاه و دیگر خدمات آموزشی می باشد سال گذشته و با صرف اعتباری بالغ بر  شش میلیارد ریال، مرحله اول طرح یعنی فنداسیون و اسکلت ساختمان به اتمام رسیده، امیدواریم با اختصاص اعتبارات لازم در سال جاری شاهد پیشرفت مناسب این پروژه و بهره داری از آن باشیم.
- برای توسعه دانشگاه چه برنامه هایی دارید؟
برای توسعه کمی و کیفی دانشگاه طرح ها و برنامه هایی را مدنظر داریم که  از جمله می توان به تسریع در ساخت مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی، ساخت مجتمع فرهنگی و مسجد، توسعه فعالیت های پژوهشی و کاربردی، توسعه تحصیلات تکمیلی، راه اندازی بیشتر رشته های مهندسی و کاربردی متناسب با پتانسیل ها و نیاز جامعه و بازار کار، توسعه کیفی امکانات و آزمایشگاه­ها، توسعه منابع انسانی و علمی، تقویت ارتباطات اجتماعی و علمی با سایر دانشگاه ها، صاحبنظران و دستگاه­های اجرایی، برگزاری جشنواره­ها و همایش­های مختلف علمی و فرهنگی، افزایش تولیدات علمی و پژوهشی، مشارکت موثر در برنامه ریزی ها و حل معضلات اجتماعی، محوطه سازی، تملک زمین جهت راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی و هواشناسی با مساعدت نهادهای ذیربط در شهرستان و استان، جذب بیشتر اعضای هیات علمی و... اشاره کرد.
-در پایان اگر صحبتی دارید، بفرمایید:

از همه مسئولان، معتمدین و مردم شریف منطقه بدلیل حمایت و اعتمادشان به این دانشگاه تشکر می کنم و خاطرنشان می سازد توسعه دانشگاه و رفع مشکلات آن نیازمند حمایت، همراهی و مشارکت آنان می باشد، که امید است در این راستا گام های موثری برداشته شود.


برچسب‌ها: توسعه تحصیلات تکمیلی و عمرانی مهمترین برنامه مرکز
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

رهبری با آیات قرآن انطباق کامل دارد

مام جمعه سقز گفت: رهبری کشور توسط مقام معظم رهبری در تمام این سال‌‌ها کاملاً منطبق با آیات قرآن و احکام اسلام بوده و همین امر برکات فراوانی را نصیب کشور و امت اسلام کرده است.

رهبری  با آیات قرآن انطباق کامل دارد

به گزارش افکارنیوز، ماموستا عبدالرحمن حسین‌زاده امروز در مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که در مسجد جامع سقز برگزار شد با تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام(ره) به بیان مفهوم حکومت اسلامی از دیدگاه حضرت امام پرداخت و اظهار کرد: در حکومت اسلامی، حکومت کنندگان در اجرا و اداره جامعه مقید به یک مجموعه شرط هستند که در قرآن کریم و سنت رسول اکرم(ص) معین شده است و مجموعه شرط همان احکام و قوانین اسلام است که باید رعایت و اجرا شود.

وی هدف از ایجاد حکومت اسلامی توسط امام راحل را حفظ نظام جامعه اسلامی، جلوگیری از بی نظمی در میان امت اسلامی، حفظ حدود کشور از هجوم بیگانگان و اجرای احکام الهی برشمرد و سپس به تشریح و تبیین ویژگی های حکومت اسلامی از دیدگاه امام(ره) پرداخت.

امام جمعه سقز با بیان اینکه، امام احیاگر اتحاد بین مسلمانان جهان بود تصریح کرد: خواست دشمن برهم زدن اتحاد بین مسلمانان است و در این راستا بایستی مسلمانان بیش از پیش هوشیار باشند.

وی به ارتحال امام و انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام(ره) اشاره کرد و گفت: با ارتحال حضرت امام(ره) غمی بزرگ دل‌های ملت ایران و آزادگان جهان را در بر گرفت ولی انتخاب مقام معظم رهبری برای جانشینی امام(ره) اندکی از این غم بزرگ را تسلی بخشید.

ماموستا حسن‌زاده افزود: رهبری کشور توسط مقام معظم رهبری در تمام این سال‌‌ها کاملاً منطبق با آیات قرآن و احکام اسلام بوده و همین امر برکات فراوانی را نصیب کشور و امت اسلام کرده است.

وی خاطر نشان کرد: تدابیر مقام معظم رهبری در سال‌های رهبری سبب شد کشتی انقلاب و نظام طوفان‌های بسیاری را به سلامت پشت سر گذاشته و ملت کمترین آسیب را از توطئه‌های دشمنان ببینند.


برچسب‌ها: رهبری با آیات قرآن انطباق کامل دارد
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

مرحله دوم واکسیناسیون فلج اطفال تیر ماه آغاز می شود

محمد کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نوبت اول عملیات ایمن سازی خانه به خانه فلج اطفال ویژه کودکان زیر پنج سال مناطق مرزی استان از سوم تا پنجم خرداد امسال در شهرستان های مریوان، بانه، سروآباد و سرشیو سقز اجرا شد.

وی گفت: دراین برنامه عملیاتی که با مراجعه تیم های بهداشتی به درب منازل ساکنین مناطق یادشده انجام شد،36 هزار و 754 کودک زیر پنج سال ساکن شهرها و روستاهای این مناطق با دریافت دو قطره واکسن خوراکی فلج اطفال،برعلیه ویروس این بیماری ایمن شدند.

کریمی اظهار کرد: دراین عملیات همچنین حدود شش هزار نفر از کودکانی که به دلایل مختلف به شکل میهمان به شهرستانهای مریوان، بانه، سروآباد و سقز وارد شده بودند این واکسن را دریافت کردند.

وی اظهار کرد: درعملیات واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال، 351 تیم بهداشتی در طول مدت سه روز در روستاها، نقاط شهری و گلوگاه های ورودی شهرها مشغول ارائه خدمات به جمعیت هدف بودند.ک/3

7348/570


برچسب‌ها: مرحله دوم واکسیناسیون فلج اطفال تیر ماه آغاز می شو
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بمباران 15 خرداد بانه، سند مظلومیت کردستان است

بانه- صبح روز 15 خرداد سال 63، در سال روز قیام 15 خرداد 42، چند فروند هواپیمای ارتش بعث با تجاوز به خاک ایران بانه را به خون کشیدند و انتقام شکستهای خود در جبهه های غرب وجنوب را از مردم بانه گرفتند.

به گزارش خبرنگار کُردپرس، صبح روز 15 خرداد سال 63 ، مردم بانه در در پارک15 خرداد این شهر به یاد سالگرد قیام 15 خرداد تجمع کردند، تجمعی که صفحه خونینی را در تاریخ بانه و هشت سال جنگ تحمیلی رقم زد.
روزنامه اطلاعات در آن روزها نوشت: « طبق دستور صدام بارانی از بمب آتش زا ،راکت و گلوله را در ده‌‌‌ نقطه شهر بر سر مردم بی‌ دفاع ریختند و رفتند.در مدت پنج ثانیه گویی اسمان و زمین به هم برخورد و متلاشی شدند و لحظاتی بعد جنازه‌هایی‌ به هوا رفته بصورت تکه گوشت‌هایی‌ به زمین بازگشته و یا بر شاخ و برگ درختان بر جایی‌ ماندند.از طرفی‌ صدها جنازه بر روی هم انباشته شده و صدها نفر هم زخم‌های مهلک برداشته و در خاک و خون غلتیدند .مغازه‌ها و خانه‌ها آتش گرفتند و در هم ریختند و اجساد زیادی زیر آوار ماندند و یا سوختند.»
محمد رئوف توکلی نویسنده کتاب تاریخ و جغرافیای بانه در شرح این واقعه می نویسد: کسانیکه زنده مانده بودند، با آمبولانس و هر وسیله دیگری که در اختیار داشتند به یاری زخمیان و مصدومان شتافتند.اما عمق فاجعه به حدی بود که وسائل نقلیه کفاف حمل جنازه و زخمی ها را نمی کرد.این بود که عده ای مجبور شدند زخمی ها را برای رسانیدن به بیمارستان به دوش بکشند.
"عثمان حسامی" از مکانیک های با استعداد که موفق به مونتاژ نوعی خودرو شده بود ، با کارگرانش در میان کارگاه خویش واقع در خیابان هلال احمر سوختند و جز توده ای خاکستر چیزی از آنان باقی نماند.
در همان خیابان دهها نفر که در جلوی دکانی برای دریافت خواروبار کوپنی صف کشیده بودند، همگی کشته شدند.از تعداد هشت نفر عائله حاجی ملا رسول اشعری دو نفر زنده ماندند.درویش عبدالله فرجی از کشاورزان وارسته و زحمتکش با پنج نفر افراد خانواده اش زیر خروار ها سنگ و خاک جان سپردند.
راننده ای که در خیابان جنوب پارک شهر سرگرم تعمیر ماشینش بود ، مورد اصابت بمب قرار گرفت،کامیونش آتش گرفت و خود در میان آن جزغاله شد.
کارگری با نام عبدالله کریمی با دستمالی جلوی بینی خود را بسته و داخل پارک ویران شده را برای پیشگیری از عفونت سمپاشی می کرد.از او راجع به گودالی پر شده با خاک و پارچه سفیدی که درون چاه بر چوبی افراشته شده بود ، پرسیدم.گفت : این گودال پر از اعضای متلاشی شده شهدائی است که روی آنها را با خاک پوشانیده اند.
دهها نفر از شهیدان دانش آموزانی بودند ، که به منظور مرور درسها برای امتحانات آخر سال در پارک و اطراف آن پرسه می زدند، ولی دست جنایتکاران آنها را نابود و ناکام ساخت.
هیئت اعزامی سازمان ملل که در 26 می 1683 از شهر بانه دیدن کرد در گزارش خود بمباران شهر توسط هواپیماها را تایید کرد و با توجه به قطعات بمبهای به جا مانده از این بمباران، اعلام کردند، که این بمب ها اساسا برای کشتن افراد به کار می رود و همین امر، علت بالا بودن تعداد تلفات و زخمی ها و پایین بودن میزان خسارت وارد شده به ساختمان ها می باشد.
بمباران مردم بانه در 15 خرداد 63، که  یکی از نخستین واکنش‌های انفعالی ارتش بعث در مقابل شکست‌های متعدد در جبهه‌های غرب و جنوب بود 325 شهید و 400 مجروح به همراه داشت.
این اولین بار نبود که بانه قربانی زیاده خواهی های صدام می شد، چرا که  ساعت 5 بامداد 3 آبان ماه سال 62هواپیماهای دشمن روستای باینجان از توابع بانه را بمباران شیمیایی کردند که منجر به شهادت و مصدوم شدن جمعی از اهالی روستا شد.
 در این حمله از بمب های شیمیایی حاوی آرسنیک و نیتروژن موستارد، موسوم به بمب های تاول زا استفاده شد.
25سال پس از جنگ ایران و عراق، طولانی ترین جنگ قرن بیستم، سقوط خرمشهر و سپس آزاد سازی آن، زدن تهران با موشک و بمباران فاو مجنون، تنها تصاویر حک شده از این جنگ تحمیلی و طولانی در ذهن ایرانیان است و از بمباران بانه نه فیلمی ساخته شده است و نه یادی می شود و شهدای این بمباران مظلومانه شهید شدند و مظلومانه سالگرد آنها نیز گذشت و در حقیقت این بمباران ، سند مظلومیت کردستان است.

برچسب‌ها: بمباران 15 خرداد بانه, سند مظلومیت کردستان است
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

کمک 140 میلیونی مردم برای تجهیز آزمایشگاه بانه

کمک 140 میلیونی مردم برای تجهیز آزمایشگاه بانه - 5.0 out of 5 based on 1 vote

کمک 140 میلیونی مردم برای تجهیز آزمایشگاه بانه

کُردتودی: مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه از کمک 140 میلیون تومانی خیرین حوزه سلامت این شهرستان برای تجهیز آزمایشگاه دولتی بانه خبر داد.


به گزارش کُردتودی، دکتر رزگار فرجی با اعلام این خبر در گفت و گو با خبرنگار آرباباخبر اظهار داشت: آزمایشگاه واقع در درمانگاه شماره یک این شهرستان تنها آزمایشگاه دولتی واقع در شهرستان بانه است که کارهای آزمایشی برای بیماران را انجام می دهد.

وی با اشاره به کمبودهایی که در این آزمایشگاه وجود دارد افزود: بسیاری از امکانات تجهیزاتی این آزمایشگاه فرسوده و از رده خارج هستند که جوابگوی نیاز و شمار بیماران مراجعه کننده به این مرکز آزمایشگاهی نیستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از این تجهیزات ضرورت دارد به روز رسانی شود خاطر نشان کرد که اعتبارات دولتی جوابگوی این نیازها نیست و لذا مشارکت مردم و خیرین حوزه سلامت در این راستا از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر فرجی، خریداری دستگاه های: فول اتومات برای آزمایش های هورمون شناسی و تیروئیدی، دستگاه اتو آنالیز برای انجام آزمایشات بیوشیمی و دستگاه سل کانتر برای آزمایشات خون شناسی را از ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه دولتی بانه عنوان نمود.

مدیر شبکه بهداشت بانه ضمن تقدیر از فعالیت ها و اقدامات خیرین حوزه سلامت شهرستان بانه در مرتفع کردن نواقصات حوزه بهداشت و سلامت شهرستان خاطر نشان کرد چند نفر از این خیرین سلامت متعهد شده اند که دستگاه اتو آنالیز را که از اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز این آزمایشگاه است و در انجام آزمایشات مربوط به ازدواج و کم خونی کاربرد دارد را خریداری کنند.


برچسب‌ها: کمک 140 میلیونی مردم برای تجهیز آزمایشگاه بانه
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

استخدام 480 نفر از خانواده های شهدا از محل سهم 25 درصدی استان کردستان

کُردتودی: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان از استخدام 480 نفر از خانواده های شهدا  از محل سهم 25 درصدی استان کردستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش کُردتودی، محمد سلیمانی در مراسم گرامیداشت شهدای  15 خرداد سال 1363 شهرستان بانه با اشاره به شان و منزلت شهدا اظهار داشت: شهدا برای حفظ و بقای این مملکت خون داده و جان عزیزشان را در راه اعتلای دین و کشور فدا کرده اند.

 

 وی با بیان سابقه خوب و حضور مردم بانه در میادین جنگ علیه دشمن بعثی و گروهک های معاند با نظام پرداخت و افزود: مردم بانه در طول هشت سال جنگ تحمیلی افتخارات زیادی کسب کردند که یکی از این افتخارات بزرگ، حادثه خونین 15 خرداد سال 63 است که در تقویم کشوری به نام مردم بانه ثبت وشده است.

 

سلیمانی مشکل اشتغال جوانان و فرزندان شهدا را از مهم ترین مشکلات جامعه امروز دانست و ابراز امیدواری کرد که با عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه گزاران بخش خصوصی تا حد زیادی این مشکل برطرف شود.

 

مدیرکل بنیاد شهید تصریح کرد: از مجموع 1440 نفر سهمیه استخدامی استان در سال جاری 480 نفر از اعضای درجه یک خانواده شهدا از محل سهم قانونی 25 درصدی خانواده شهدا به شرط شرکت در آزمون و مراحل استخدامی جذب ادارات و شرکت های دولتی خواهند شد.


برچسب‌ها: ستخدام 480 نفر از خانواده های شهدا از محل سهم 25 د
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

دوچرخه سواران کردستانی به یاد استاد عباس کمندی رکورد زدند

دوچرخه سواران کردستانی به یاد استاد عباس کمندی رکورد زدند

دوچرخه سواران کردستانی به یاد استاد عباس کمندی به مدت سه روز مسير كوهستاني سنندج تا بانه را ركاب زدند.

 

به گزارش آفتاب دل، تيم دونفري دوچرخه‌سواري شركت گاز استان كردستان براي گرامي داشت ياد و خاطره استاد عباس كمندي به مدت سه روز از 7 الي 9 خردادماه مسير كوهستاني سنندج تا بانه را ركاب زدند.

اين دوچرخه سواران با وجود صعب العبور بودن مسير در روز دوم به قله 3223 متري مسجد ميرزا يكي از قلل سلسله كوه‌هاي چهل چشمه صعود كردند.

بنا به اين گزارش ركاب زدن و دوچرخه سواري در اين سطح و مقياس، كاري بي نظير در سراسر كشور بوده و اين ركورد براي اين دو ورزشكار كردستاني به ثبت خواهد رسيد.

صالح شكيبا يكي از دو دوچرخه سوار صعود كننده با بيان اينكه هدف از طي كردن اين مسير گرامي داشت و زنده نگه داشتن ياد و خاطره اين هنرمند و خواننده نامي، عباس كمندي است، افزود: پيام ما در اين سفر شايد اين بود كه هنرمنداني كه توليدات فاخر و ارزشمندي براي جامعه خود به جا مي‌گذارند همواره در قلب و روح مردم اين ديار جاي دارند.

شكيبا در ادامه گفت: فعاليت‌هاي هنري استاد كمندي كه بيش از 5دهه است، جاي بسي تقدير دارد و از سويي هم چون از ميان ما كوچ كردند مايه تاسف است زيرا در صورت زنده بودن ايشان مي‌توانستيم هرچه بيشتر آثار هنري از او بهره مند شويم.

يكي ديگر از دو دوچرخه سواران صعود كننده، گفت: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته مقرر گرديد كه به مدت سه روز مسير سنندج تا بانه را ركاب بزنيم كه در روز اول مسير روستاي آرندان به سمت كول و دوزخ دره را طي كرديم.

كمال خليلي با اشاره به صعب العبور بودن سختي راه و اينكه ممكن نيست كه به صورت همزمان  مسير روستايي را پيمود  و هم به ارتفاعات صعود كرد، افزود: در روز دوم از روستاي دوزخ دره به سمت ارتفاعات قله مسجد ميرزار صعود كرديم و بعد از پيمودن آن در روستاي گلچيدر اطراق نموديم.

خليلي گفت: روز سوم با حركت از روستاي گلچيدر و عبور از ارتفاعات منطقه به محور جاده مريوان- سقز رسيديم كه از آنجا نيز تا پل دوآب و سپس 25 كيلومتري بانه يعني روستاي سيانزار، كه مسير پاياني بود، ركاب زديم.

 

مصاحبه از روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان


برچسب‌ها: دوچرخه سواران کردستانی به یاد استاد عباس کمندی رکو
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بمباران 15 خرداد بانه بر ادعای دروغین حقوق بشر آمریکایی صحه گذاشت

بمباران 15 خرداد بانه بر ادعای دروغین حقوق بشر آمریکایی صحه گذاشت - 5.0 out of 5 based on 1 vote

بمباران 15 خرداد بانه بر ادعای دروغین حقوق بشر آمریکایی صحه گذاشت

کُردتودی: نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مراسم گرامیداشت 600 شهید بمباران 15 خرداد سال 63 بانه گفت: بمباران 15 خرداد ماه بانه مهر باطلی بر ادعای مدعیان دروغین حقوق بشر آمریکایی زد.

به گزارش کُردتودی، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی، در یادواره شهدای پانزده خرداد بانه، یاد و خاطره 600 شهید بمباران هوایی این سال را گرامی داشت و افزود: حافظه تاریخ هرگز 15 خرداد ماه  سال 63 بانه را فراموش نخواهد کرد چرا که در این روز 600 نفر از انسان های بی گناه و مظلوم این شهر مرزی که تنها گناهشان دفاع از دین و خاک شان بود.در ظرف یک لحظه با فجیع ترین وضع به  خاک و خون کشیده شدند.


وی افزود: قوم کُرد و مردم غیور شهر مرزی بانه همواره  با شجاعت و دلیری تمام حافظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند چرا که شهادت بیش از 600 نفر از مردم این شهرستان در  حادثه 15  خرداد سال 63 علی رغم تهدیدات رزیم بعثی بازهم به منظور نشان دادن  حمایت خود از نظام در پارک این شهر تجمع کردند، سند محکی بر این ادعاست.

 

آیت الله شاهرودی تجهیز صدام به سلاح های کشتار جمعی و ترغیب او در قتل عام مردم بی گناه را از توطئه های کشورهای اروپایی و در راس آنها آمریکا عنوان نمود و افزود: بمباران 15 خرداد ماه بانه از فجیع ترین جنایات جنگی در طول 8 سال دفاع مقدس بود که سند جنایتی بر ادعای  مدعیان دروغین حقوق بشر آمریکایی بود.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به مقام و جایگاه معنوی شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا انسان های برگزیده ای بودند که با بالا بردن روحیه معنوی در خود و با کذشتن از جان خود در راه اعتلای دین خدا، دنیا را با  آخرت معاوضه کرده  و شایستگی  آرام گرفتن در جوار رحمت الهی را حاصل نمودند.


وی همچنین به ادامه جنگ و دشمنی های دنیای غرب بر علیه مسلمانان جهان اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه دشمن در میدانی گسترده تر و در قالبی مرموزبا راه اندازی جریان های انحرافی در صدد ایجاد رخنه در صفوف مسلمین است و با  تبلیغات رسانه ای خود نیز با نشان دادن جنایات گروه های تکفیری و داعش که دست پرورده خودشان است چهره خشن و انحرافی از اسلام را به مردم دنیا نشان میدهند و از این طریق به اشاع  اسلام هراسی در دنیا می پردازند.

 

آیت الله شاهرودی ایستادگی و بصیرت ملت ایران در مقابل توطئه های مختلف غرب را مثال زدنی دانست و افزود: این بصیرت و مقاومت در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان همواره  موجب شده  تا جمهوری اسلامی ایران به عنوان نیرویی تعیین کننده در مناسبات و معادلات منطقه و جهان مطرح شود.


برچسب‌ها: بمباران 15 خرداد بانه بر ادعای دروغین حقوق بشر آمر
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بانه دروازه اقتصادی کردستان است

فرماندار بانه گفت:  امروزه شهرستان بانه بعنوان دروازه اقتصادی استان کردستان محسوب می شود و  در دنیای مدرن و صنتعتی  امروز می توان از توریسم به عنوان اشتغال زا ترین و سالم ترین صنعت نام برد.


به گزارش آفتاب دل به نقل از  آرباباخبر، راشد عذیری در اولین جلسه ای که با جامعه گردشگری شهرستان بانه داشت گفت: با توجه به اینکه امروزه در جهان صنعتی شدن حرف اول را می زند و همه جوامع بدنبال صنعتی شدن هستند لذا کشور ایران نیز در میان جوامع بین المللی در این حوزه رشد خوبی یافته است.

 

 وی در بین صنایع موجود و مطرح در دنیا، صنعت توریسم و گردشگری را از پاک ترین و سالم ترین صنایع دانست و افزود: هر جامعه ایی که این صنعت را بخوبی شناخته و بدنبال تقویت آن رفته به یقین از رشد اقتصادی قابل توجهی نیز بهره مند شده چرا که گردشگری موجب اشتغال زایی و رونق اقتصادی در جوامع  می شود.

عذیری با اشاره به توانمندی های خدادادی بانه در این حوزه اظهار داشت: این شهرستان بواسطه  داشتن چشم اندازهای طبیعی بکر و زیبا، مردمانی مهربان و مهمان نواز و وجود مجتمع های تجاری فراوان  از پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر برخوردار است که باید بدنبال تقویت این  زیر ساخت ها در جذب هر چه بیشتر توریسم شد .

فرماندار بانه  تصریح کرد: شهرستان بانه طی چند سال اخیر به جهت ورود مسافران و گردشگران زیاد در ایام مختلف سال بعنوان دروازه اقتصادی کردستان محسوب می شود  و رونق اقتصادی این شهرستان برای استان های همجوار  و شهرستان های عقبه نیز خالی از نفع نبوده است.

 

وی با بیان اینکه شیوه برخورد مردمان یک منطقه در جذب گردشگران به آنجا بیشترین تاثیر را دارد  گفت: در کردستان شهرهای مرزی دیگری  نیز وجود دارند که به اندازه بانه مورد استقبال گردشگران قرار نمی گیرند که یکی از عوامل اصلی  این موضوع  را شاید در نحوه برخورد و مهمان نوازی مردم اختیار الدینی این شهر جستجو کرد.

عذیری همچنین از امنیت پایدار در بانه ابراز خرسندی کرد و گفت: ورود مسافر و گردشگر از جای جای کشور به بانه موجب شد تا مردم آن ذهنیتی که در اوایل انقلاب از کردستان به واسطه وجود اشرار و ضد انقلاب داشتند پاک شود بطوریکه سالانه بیش از میلیونها نفر به بانه مسافرت می کنند و بیشتر آنها نیز چند شبی را در بانه و دیگر شهرهای کردستان در کمال آرامش و امنیت به سر می برند.


 


برچسب‌ها: بانه دروازه اقتصادی کردستان است
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بی توجهی مسؤولان به آثار باستانی و به فراموشی سپردن مشکلات غار کرفتو

بی توجهی مسؤولان به آثار باستانی و به فراموشی سپردن مشکلات غار کرفتو - 5.0 out of 5 based on 5 votes

بی توجهی مسؤولان به آثار باستانی کردستان و به آستانه فراموشی سپردن مشکلات غار کرفتو

کُردتودی: آثار باستانی هر کشوری شناسنامه و هویت یک سرزمین محسوب می‌شوند، اما بی‌توجهی به میراث فرهنگی در کشور بحثی اسف‌بار است و این بی‌توجهی تنها مختص استان و یا شهر خاصی نیست.

به گزارش کُردتودی، استان کردستان از نظر میراث فرهنگی، گنجینه‌های باستانی فراوانی را در دل خود جای داده است که یکی از این گنجینه‌ها غار تاریخی کرفتو در ۷۴ کیلومتری شرق شهرستان سقز و در نزدیک شهر زرینه اوباتوست.

 

غار دست‌کند کرفتو در ۲۰ بهمن ماه سال ۱۳۸۱ به شماره ۳۳۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده ولی با وجود اینکه تمامی شرایط برای ثبت جهانی را دارد هنوز قدمی برداشته نشده است.

 

این غار در دوره‌های مختلف برای استفاده و سکونت انسان تغییر حالت داده و با معماری صخره‌ای در چهار طبقه، در دل کوه حفر شده است که در هر طبقه علاوه بر ایجاد اتاق‌های تو در تو، با پنجره‌ها و نور گیرهایی به فضای بیرونی ارتباط دارد.

 

در طبقهٔ نخست این غار و درست روی دیوار یکی از دالان‌های ورودی، نام یکی از مستشرقان روسی ـ خانیکف ـ‌ حکاکی شده است؛ او در سال ۱۹۱۷ میلادی وقتی برای دیدن این غار آمده بود، نامش را روی این دیوار حک کرد. البته حالا به‌سختی می‌توان این حکاکی را دید، چون زیر رنگ‌های آبی و قرمز اسپری‌ها پنهان شده است.

 

بخش جذاب دیگر این غار، دهلیزی است که براساس گمان باستان‌شناسان، محلی برای نگهداری زندانی‌ها و یا اصطبل‌ حیوانات بوده است که سوراخ‌های بزرگ ایجاد شده در دیوار که به نظر، محل نصب میخ‌های بزرگ بوده، این احتمال را که‌ این دهلیز محل نگهداری حیوانات بوده است، تقویت می‌کند.

 

طبقهٔ سوم غار که افراد زیادی برای دیدن آن علاقه نشان می‌دهند، معبد این بنای بزرگ دست‌کند است که به‌خاطر کتیبهٔ «هراکلس» یا «هرکول» به معبد الههٔ یونان نسبت داده می‌شود.

 

در ورودی این طبقه، کتیبه‌ای وجود دارد که روی آن به خط باستانی یونانی نوشته شده است: «اینجا معبد هراکلس است، باشد که در آن هیچ پلیدی راه نیابد». ترجمهٔ دیگری نیز برای بخش دوم این کتیبه پس از اصلاح باستان‌شناسان وجود دارد، به این شرح که «اینجا معبد هراکلس است، هر که به آن وارد شود در امان است.»

 

طبقهٔ چهارم غار کرفتو بهترین دید را به کوه مقابل دارد که به روایت مردم محلی، دارای شمایل سه دختر و یک مرد خیاط است.

 

زمانی تالار‌های طبیعی این غار، زیستگاه خفاش‌ها بوده است و حتی تالاری به این نام وجود دارد؛ اما به‌دلیل نصب چراغ‌ها و روشن شدن این بخش، خفاش‌ها این تالار را ترک کرده‌اند.

 

بر روی دیوار برخی از اتاق‌های طبقات غار در راهروهای عبوری آن تصویرهایی به صورت خلاصه شده از جانوران در گیاهان وجود دارد، اما یادگاری‌نویسی‌ها روی این دیوار‌ها آن‌قدر زیاد شده که حکاکی‌های باستانی را پوشانده است، حتی بر روی کتیبه تاریخی آن که یکی از موارد برای ثبت جهانی آن است یادگاری نوشته شده است؛ به‌گونه‌ای که برای دیدن آن‌ها یا باید از ذره‌بین استفاده کرد یا انگشت اشارهٔ یک راهنما به کمک بیاید.

 

غار باستانی کرفتو راهرو‌های پیچ در پیچی دارد و تاکنون ۷۵۰ متر از ستون فقرات بخش طبیعی آن شناسایی شده است و به‌طور کلی، برای دیدن این غار باستانی باید حدود سه تا چهار ساعت زمان صرف کرد ولی متاسفانه هیچ راهنمایی داخل غار برای محافظت و هدایت مردم نیست.

 

وجود پله‌های آهنی نمای این آثار تاریخی را نیز نامناسب نشان می‌دهد و همچنین عدم وجود آلاچیق‌های تفریحی باعث شده بازدید کنندگان با روشن کردن آتش در دامنه غار دهانه‌های ورودی را سیاه و بدشکل کند.

 

غار تاریخی و زیبای کرفتو در کردستان را می‌توان آیینه‌ای تمام نما از زندگی با درایت گذشتگان در شرایط سخت دانست، در بازدید از غار تاریخی کرفتو، چگونگی زیستن بشر در هزاران سال پیش در ذهن انسان مجسم می‌شود.

 

آثار باستانی و بناهای تاریخی بخشی از اقتصاد مقاومتی کشور ما هستند که توجه ویژه‌ای را از سوی مسئولان می‌طلبد. غار کرفتو فقط متعلق به شهر دیواندره و مردم دیواندره نیست بلکه به تمام کُردستان و ایران تعلق دارد.

ایلنا


برچسب‌ها: بی توجهی مسؤولان به آثار باستانی و به فراموشی سپرد
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

کلنگ مرکز بهداشتی - درمانی شهری سقز به زمین زده شد

کلنگ احداث مرکز بهداشتی درمانی شهری شماره 9 شهرستان سقز روز یکشنبه به زمین زده شد.

 

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی استان، فرماندار سقز در آیین کلنگ زنی این مرکز بهداشتی در سقز گفت: با افتتاح این مرکز 17 هزار و 410 نفر از جمعیت شهری این شهرستان از خدمات درمانی و بهداشتی آن بهرمند خواهند شد.

وی هزینه احداث این مرکز بهداشتی را پنج میلیارد و 100 میلیون ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: این مرکز بهداشتی در زمینی به مساحت 693 متر مربع احداث می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز نیز گفت: سهمیه شهرستان سقز از محل اعتبارات سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب پنج درمانگاه شهری و پنج خانه بهداشت روستایی بوده است.

دکتر فیض الله گلکار افزود: عملیات اجرایی این پنج خانه بهداشت در روستاهای شهرستان سقز با 600 میلیون ریال اعتبار در حال انجام است


برچسب‌ها: کلنگ مرکز بهداشتی, درمانی شهری سقز به زمین زده شد
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

اهداء کلاه ایمنی به موتورسواران سقزی

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز در مراسمی که همین منظور در میدان ازادی سقز برگزار شد هدف از این کار را تشویق موتورسواران به استفاده ...

 به منظور تشویق موتور سواران به استفاده از کلاه ایمنی پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز، تعدادی کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران شهرستان سقز توزیع کرد.

بوکان پرس : فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز در مراسمی که همین منظور در میدان ازادی سقز برگزار شد هدف از این کار را تشویق موتورسواران به استفاده از کلاه ایمنی عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه در سقز بیشتر موتور سواران از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند.

سرگرد غلامرضا صدفی با بیان اینکه، موتورسیکلت، وسیله‌‌ای ارزان و کم حجم است که به سبب مصرف اندک بنزین بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است،گفت: متاسفانه به جنبه آسیب ‌پذیری این وسیله نقلیه توجه چندانی نشده و از دیگر سو جمعیت میانسال از آن به لحاظ نبود استانداردها آنطور که باید استفاده نمی‌کنند.

وی گفت: گرچه در سال‌های اخیر به علت افزایش آمار تصادفات منجر به جرح و فوت موتورسواران، قوانین سخت تر و پیشگیرانه‌‌ای برای این وسیله نقلیه تعریف شده اما چندان راهگشا نبوده است.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز ضربه مغزی را علت اصلی مرگ موتور سواران دانست و اظهار کرد: هدف پلیس از اعمال قوانین سخت در خصوص موتور سواران تنها به خاطر حفظ جان آنان است.

وی با اشاره به اینکه، ۷۰ درصد علت مرگ و میر موتورسواران ضربه، به سر است گفت: تنها با داشتن یک کلاه ایمنی استاندارد می‌توان از این مرگ‌ها جلوگیری کرد.

صدفی افزود: استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی، احتمال مرگ را ۴۰ درصد و احتمال آسیب شدید وارده به سر را تا ۷۰ درصد کم می‌کند.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز گفت: در راستای برنامه های هفته ایمنی راه‌ها و بر اساس مصوبات کمیته بین بخشی، تعداد ۴۰ عدد کلاه ایمنی از سوی راهنمایی و رانندگی شهرستان سقز با همکاری شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، حمل و نقل و پایانه و نیز شرکت بیمه رازی به موتور سواران بدون کلاه ایمنی در سقز اهدا شد


برچسب‌ها: اهداء کلاه ایمنی به موتورسواران سقزی
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بیش از 18میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای بانه تصویب شد

ایرنا - سرپرست اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بانه گفت: در راستای رفع مشکلات کم آبی در روستاهای این شهرستان، در سال جاری 18 میلیاد و 10میلیون ریال مصوب و بخشی اختصاص یافت.

 

مولود قادر پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای اجرای 15طرح آبرسانی به تصویب رسیده است که از محل اعتبارات استانی، دو درصد درآمد نفت و گاز، ملی، مدیریت بحران و... اختصاص یافته است.

وی با اشاره به رقم تخصیص یافته این مصوبه بیان کرد: از میزان اعتبارات ذکر شده افزون بر 14 میلیارد و 107 میلیون ریال آن تخصیص یافته است.

وی تامین آب شرب سالم برای روستاییان را رسالت اصلی این شرکت اعلام کرد و همراهی و تعامل روستاییان را در تحقق این وظیفه تعیین کننده خواند.

وی با اشاره به گرم شدن هوا و احتمال بروز کم آبی در بسیاری از روستاها، مشترکین آبفار را به صرفه جویی در مصرف آب فراخواند.

شهرستان بانه با جمعیتی افزون بر 133هزار نفر که حدود 50 هزار نفر آن در روستاهای این شهرستان سالکن هستند در 270 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد


برچسب‌ها: بیش از 18میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای بان
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

پروژه 124 واحدي مسكن مهر بانه افتتاح شد

124 واحد مسكن مهر در شهرستان بانه با حضور نماينده مردم شهرستانهاي سقز و بانه و تني چند از مقامات محلي به بهره‌برداري رسيده و رسماً افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاري موج، در جريان اين بهره‌برداري مدير كل راه و شهرسازي كردستان با ارائه گزارشي اظهار كرد: در شهرستان بانه دو هزار و 417 واحد مسكن مهر در قالب 9 پروژه جزو تعهدات اين اداره كل بوده كه به ياري خداوند تعداد زيادي از واحدها به بهره‌برداري رسيده و بقيه نيز از پيشرفت مناسبي برخوردارند.
محمد صادق وجدي ادامه داد: تمام تلاشمان اين است كه با جذب اعتبارات مورد نياز و تأمين منابع مالي لازم بقيه پروژه ها را نيز در اسرع وقت به اتمام رسانده و تحويل متقاضيان نماييم.
وي با اشاره به اتمام پروژه 124 واحدي گفت: با بهره‌برداري از اين پروژه 124 خانوار كه عمدتاً از اقشار آسيب‌پذير جامعه هستند صاحب سرپناه شده‌اند.
وجدي گفت: براي اتمام اين پروژه 50 ميليارد ريال هزينه شده است


برچسب‌ها: پروژه 124 واحدي مسكن مهر بانه افتتاح شد
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

"نجنه" بانه نمونه ای از یک منطقه توسعه یافته در پرتو صنعت توریسم

به گزارش خبرگزاری فارس از بانه، پس از طی مسیر پر پیچ و خم بانه به طرف سردشت که جنگل های بلوط تمام کوه های اطراف را پوشیده است در 40 کیلومتری خروج از بانه به روستای نجنه علیا می رسید.

این روستا در بین کوه های سراسر پوشیده از درخت و گیاهان قرار گرفته است و طراوات خاص هوای منطقه روح و جسم را التیام می بخشد.

روستای نجنه منطقه نمونه گردشگری شهرستان بانه بشمار می آید که سال 88 به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شد و دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری است که اصلی ترین این جاذبه ها در دل مسجد روستا قرار گرفته است.

قرآن تاریخی نجنه

این قرآن که یکی از سه قرآن تاریخی بانه محسوب می شود در حدود 454 سال پیش توسط شخصی به نام مراد بن یوسف بن عیسی معروف به فقه مراد در سی جز کتابت شده است و شیوه نگارش آن با خط ثلث است.

مردم روستای نجنه خیر و برکت زندگی خود را از تبرک این اثر بسیار نفیس می دانند و از جایگاه بسیار ویژه ای در بین مردم برخوردار است

"نجنه" بانه نمونه ای از یک منطقه توسعه یافته در پرتو صنعت توریسم (منبع : خبرگزاری فارس)


برچسب‌ها: نجنه, بانه نمونه ای از یک منطقه توسعه یافته در پرتو صنعت
+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

تخصیص ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل ساخت استخر بانه

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بانه، گفت: 550 میلیون تومان اعتبار در سال جاری برای پروژه استخر ورزشگاه شهید صفری بانه، مصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بانه، استخر شنای بانه که چند سال قبل و در اندازه 8 در 16 متر احداث شده، دارای امکاناتی همچون جکوزی، سونای خشک و بخار و استخر آب سرد است که توسط بخش خصوصی مدیریت می شود.

نبود استخر کافی سبب شده تا خیلی از کسانی که در این شهر مرزی علاقه مند به ورزش شنا هستند، به بوکان و سقز و دیگر شهرها بروند و تبعات این سفرها که با خطراتی همچون تصادف روبه رو است را به جان بخرند. این در حالی است که مسئولان هنوز به نیاز تأمین فضاهای رفاهی همچون استخر شنا در این شهرستان پی نبرده اند.

با این وضعیت جای تأمل دارد که پروژه استخر ورزشگاه شهید صفری که کلنگ آن از سال 76 به زمین زده شده، تنها 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کندی عملیات در این حوزه موجب شده که عمر مصالح به کار رفته در آن نیز به پایان برسد.

تأمین اعتبار 550 میلیون تومان

یادگار مجیدی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بانه کمبود اعتبار را اصلی ترین عامل ناتمام ماندن این پروژه می داند اما در عین حال می گوید: 550 میلیون تومان اعتبار در سال جاری برای این پروژه مصوب شده است.


برچسب‌ها: تخصیص ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل ساخت استخ
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر بانه ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، راشد عذیری ظهر امروز در جلسه ستاد توانمندسازی سکونت گاه های غیررسمی شهرستان بانه که با حضور معاون مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان برگزار شد، اظهار داشت: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تشدید برخورد با سوء استفاده های احتمالی در شهرستان بانه از سوی ادارات و سازمان های دولتی لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های صورت گرفته بیش از ۴۳۰ هکتار از ساخت و سازهای صورت گرفته در شهرستان بانه به ویژه مناطق حاشیه این شهر به صورت غیرمجاز انجام شده است و متاسفانه این اقدام باعث شده است تا زمینه برای خدمت رسانی به مردم با مشکل مواجه شود.

فرماندار شهرستان بانه یادآور شد: ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان بانه نگران کننده است و به همین دلیل باید در راستای تعامل و همکاری هر چه بهتر ادارات و سازمان های دولتی و همچنین اطلاع رسانی به مردم زمینه برای ساماندهی این مشکل فراهم شود.

عذیری با بیان اینکه، پیگیری برای انجام کار یکی از اصول مهم و ضروری است، یادآور شد: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز با پیگیری و کنترل مستمر بنگاه های املاک و جلوگیری از تفکیک غیر مجاز توسط آنها میسر خواهد شد.

وی اظهار داشت: شهرداری موظف به هماهنگی با ادارات خدمات رسان است و سایر ادارات مربوطه باید با هم در تعامل باشند و در قبال ارائه هر گونه خدمات با شهرداری همکاری کنند تا زمینه برای رفع مشکل ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان بانه فراهم شود.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در این جلسه عنوان کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک شهرستان بانه که داراری جذابیت های مختلفی است میزان رغبت مردم برای حضور در این شهرستان تمایل زیادی دارند و به همین دلیل اعمال نظارت های بیشتر در این شهرستان لازم و ضروری است.

در این نشست که با حضور شماری از مدیران ادارات و سازمان های دولتی شهرستان بانه برگزار شد، بر ساماندهی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهرستان تاکید شد.


برچسب‌ها: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر بانه
+ نوشته شده در  شنبه دهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

کم برخورداري روستاهاي شهرستان سقز از نعمت گاز طبيعي

فرماندار سقز گفت: با توجه به سردسیر بودن منطقه سقز و مشکل در ارسال سوخت به روستاها و کم برخورداری روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی، باید گازرسانی به روستاهای شهرستان تسریع شود.


 طرح گازرسانی به هشتاد و سومین روستای تابعه شهرستان سقز در استان کردستان عصر امروز با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید.

 در مراسم افتتاح و بهره برداری این پروژه که به صورت نمادین در روستای خوش‌قشلاق از توابع بخش زیویه سقز برگزار شد، فرماندار شهرستان سقز با اشاره به اینکه شهرستان سقز دومین شهر بزرگ استان بعد از سنندج است و دارای 275 روستای دارای سکنه است اظهار کرد: این انتظار وجود دارد که میزان برخورداری روستاهای شهرستان سقز  از گاز طبیعی به میانگین استانی برسد و تلاش در مسیر برخوردار کردن سایر روستاها ادامه دارد.

 وی گفت: با توجه به سردسیر بودن منطقه سقز و مشکل در ارسال سوخت به روستاها و کم برخورداری روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی، باید گازرسانی به روستاهای شهرستان تسریع شود.

 نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای برخوردار کردن روستاهای شهرستان سقز از نعمت گاز طبیعی گفت: تا پایان سال 93 تعداد روستاهای دارای گاز سقز به 123 روستا خواهد رسید.

 وی گفت: هم‌زمان با افتتاح طرح گازرسانی به روستای خوش‌قشلاق، روستاهای حاجی حسن و آیاغچی از توابع همین بخش از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

 محسن بیگلری با اشاره به  گازرسانی به 40 روستای دیگر شهرستان تأکید کرد: با بهره برداری از گاز رسانی به این 3 روستا، 880 نفر از روستائیان سقز از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

 عصر امروز همچنین مراسم کلنگ‌زنی ساخت یک باب مرکز بهداشتی درمانی شهری در سقز برگزار شد.

 فرماندار سقز در این مراسم اظهار کرد: این مرکز بهداشتی درمانی از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری با اعتبار 5 میلیارد و 100 میلیون ریال ساخته خواهد شد.

 وی گفت: با ساخت و به بهره برداری رسیدن این مرکز 17 هزار و 410 نفر از جمعیت شهری از خدمات درمانی و بهداشتی این مرکز استفاده خواهند کرد.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز هم در این مراسم با بیان اینکه، این مرکز بهداشتی در زمینی به مساحت 418 متر مربع ساخته خواهد شد گفت: سهمیه شهرستان سقز از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب 5 درمانگاه شهری و 5 خانه بهداشت روستایی بوده است.

 وی گفت: کار ساخت این 5 خانه بهداشت در روستاهای شهرستان سقز نیز با اعتبار هر کدام 600 میلون ریال در دست ساخت و اتمام است.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1


برچسب‌ها: کم برخورداري روستاهاي شهرستان سقز از نعمت گاز طبيع
+ نوشته شده در  شنبه دهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

شهرستان سقزبرای ایجاد خانه‌های قرآنی پتانسل بالای دارد

 

%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d9%82%d8%b2%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86%db%8c-%d9%be%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af

گروه فعالیت‌های قرآنی: کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز گفت: خوشبختانه این شهرستان برای ایجاد خانه‌های قرآنی، پتانسیل و ظرفیت بالایی دارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، عبدالباقی عزیزی، ‌کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز دیروز، هشتم خردادماه در دیدار با مسئول موسسه قرآن عرفان اظهار کرد: تلاش‌های خوبی درجهت‌ ایجاد تشکل‌های قرآنی - مردمی توسط این اداره در سقز انجام شده است.
وی افزود: بررسی‌ها نشان داده ‌خوشبختانه شهرستان سقز دارای پتانسیل‌های بالایی برای ایجاد مؤسسات قرآنی و تشکل‌های مردمی قرآنی است ودر این راستا اقدامات و رایزنی بسیاری با مدیران و مربیان قرآنی داشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه تشکل‌های قرآنی مردمی رسالت خطیری در راستای ترویج فرهنگ قرآنی دارند، بیان کرد: مربیان دارای گواهینامه تدریس قرآنی می‌توانند  جهت دریافت مجوز تشکل‌های قرآنی ‌مردمی  به این اداره مراجعه کنند.
‌کارشناس قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز یادآور شد: برگزاری و پاسداشت ‌اعیاد ومناسبت‌ها توسط تشکل‌های قرآنی می‌تواند انجام و برپا شود.


برچسب‌ها: شهرستان سقزبرای ایجاد خانه‌های قرآنی پتانسل بالای
+ نوشته شده در  شنبه دهم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

کردستان الگویی برای ندامت از شکار

دو هزار نفر از مردم شهرستان سقز با حضور در مراسمی که طی آن 300 کبک و چند پرنده دیگر در طبیعت آزادسازی شدند، بازهم پیام و پرچم ندامت و دوری از شکار را در کردستان افراشته نگاه داشتند در حالی که هنوز انتظار همراهی مردم دیگر نقاط کشور را دارند.

به گزارش کردپرس و به نقل از ایرنا، بسیاری گمان می کردند موج ندامت از شکار که از شهرستان سروآباد در نزدیکی مریوان در استان کردستان آغاز شده بود و پس از همراهی سایر شهرستان های استان، حتی به استان های همجوار هم کشیده شده بود، پس از مدتی کوتاه فروکش خواهد کرد.
اما برخلاف این ذهنیت، از بهمن ماه سال گذشته که کاک احمد عزیزی تفنگ خود را شکست و آغازگر این حرکت اجتماعی بود، همچنان خبرهای رهاسازی پرندگان و شکستن قفس ها از کردستان به گوش می رسد.
در آخرین مورد در سقز مراسمی برگزار شد که دو هزار نفر در آن حضور داشتند، در این آیین 300 کبک، هفت سهره طلایی، چند بهله، عقاب و شاه بوف رها سازی شدند.
شکارچیان نادم در این مراسم، صدها قفس، تور و ادوات شکار و صید را در مقابل چشمان حاضرین آتش زدند.
تمامی حضار پس از این مراسم به پاکسازی کوهستان از زباله پرداختند و به شکل دیگری بازهم حمایت خود از محیط زیست را نشان دادند.
طی دو ماه گذشته بیش از 150 شکارچی کردستانی پس از حضور در برنامه های مختلف و ابراز ندامت از شکار به جمع همیاران محیط زیست پیوستند و امروز بازوی کمکی اداره حفاظت از محیط زیست هستند.
هر چند این موج و حرکت اجتماعی مناطق کردنشین دو استان کرمانشاه و آذربایجان غربی را نیز در برگرفت اما هنوز دیگر نقاط کشور با این حرکت همراهی نکرده اند و شاهد رهاسازی پرندگان و شکستن قفس ها در استان های دیگر کشور نیستیم.
این حرکت مهم اجتماعی توسط برخی سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و مسوولین تنها مورد تقدیر قرار گرفته است.
انتظار می رفت صدا و سیما نیز به عنوان رسانه ای فراگیر بیش از این به چنین حرکت هایی که در راستای حفظ محیط زیست تاثیرگذار و مهم تلقی می شوند اهمیت دهد.
این حرکت ها باید دست مایه و فرصتی برای مسوولین صدا و سیما باشد تا کم کاری هایی که در زمینه حفاظت از محیط زیست در این رسانه فراگیر کشور وجود داشته است، به این شیوه تا حدودی جبران شود.
اگر رسانه ملی بازتاب گسترده ای از این حرکت ها داشت، شاهد گسترش آن در سطح کشور نیز می بودیم و مرهمی بر دردهای روزافزون تن رنجور محیط زیست کشور می شد

برچسب‌ها: کردستان الگویی برای ندامت از شکار
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

امسال 773 نفر سقزی به حرم مطهر امام (ره) اعزام خواهند شد

خبرگزاری پانا:معاون برنامه ریزی،اداری ومالی فرمانداری ویژه شهرستان سقز گفت: امسال 773 نفر و 40 نفر عوامل از شهرستان سقز جهت تجدید میثاق با آرمانهای رهبر كبیر انقلاب اس

۱۳۹۳ پنج شنبه ۸ خرداد ساعت 08:02

به گزارش خبرگزاری پانا،جلسه ستاد گرامیداشت سالگرد ارتحال ملكوتی حضرت امام خمینی(ره) و سالگرد قیام الهی یوم ا...پانزده خرداد در فرمانداری سقز برگزار شد.

 در این جلسه اسماعیل رستم پور، معاون برنامه ریزی،اداری ومالی فرمانداری ویژه شهرستان سقز با گرامیداشت یاد وخاطره حضرت امام خمینی(ره) و عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی ، به فرازی از  بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص حضرت امام(ره) اشاره نمود و گفت: امام خمینی یك حقیقت همیشه زنده است ، نام او پرچم انقلاب ، راه او راه انقلاب  و اهداف او اهداف این انقلاب است و امام عظیم الشان ، رویای بی تعبیر تشكیل حكومت اسلامی را محقق كرد.

 

رستم پور اضافه نمود:حضرت امام (ره) با مدیریت عالمانه باعث گردیدند تا یك نظام مقدس قرآنی واسلامی ویك كشور اسوه وقدرتمند وعزتمند در ایران اسلامی به وجود بیاید.

 

وی با بیان  اینكه امام خمینی (ره) با بنا نهادن انقلاب اسلامی ،ملت بزرگ ایران را برای همیشه از زیر سلطه اجانب نجات داد، بیان داشت: بیان چنین عظمتی مانع از انحراف جوانان و القای تفكرات غلط به آنان می‌شود وبایستی با ارائه فكر نو وایده جدید ابعاد مختلف شخصیت امام راحل  برای جوانان و نوجوانان تشریح وتبیین گردد.

 

وی سپس پیرامون یوم الله پانزده 15 خرداد ‌، گفت:این روز فرخنده،نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی می باشد كه بایستی جهت تبیین وترویج پیام این قیام الهی ضمن توجه به لایه های عمیق پیدایش وظهور آن، تمام توان ادارات جهت گرامیداشت یاد وخاطره شهدای 15 خرداد انجام گیرد.


برچسب‌ها: امسال 773 نفر سقزی به حرم مطهر امام, ره, اعزام خواهند شد
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

بیش از 430 هکتار از ساخت و سازهای بانه بدون مجوز انجام شده است

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم خرداد 1393ساعت   توسط خبرنگاران( مياندوآب- شاهين دژ- تكاب)   | 

مطالب قدیمی‌تر